Maxi Gomez popeljal Valencio na vrh La lige

La liga 29. Sep 202021:20 > 21:23
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Valencie so na tekmi 4. kroga španskega prvenstva na Anoeti z 1:0 premagali domači Real Sociedad.

Trener Sociedada Imanol Alguacil je v prvo postavo uvrstil Davida Silvo, na klopi pa je pustil Oyarzabala, Portuja in Williana Joseja, s čimer je zelo presenetil.

Trener Valencie Javi Garcia z izbiro začetne enajsterice ni pesenetil.

Edini zadetek na tekmi je padel v 75. minuti srečanja, ko je s tretjim zadetkom v sezoni baskovsko mrežo zatresel 24-letni Urugvajec Maxi Gomez.

Domači so v 95. minuti dosegli zadetek za izenačenje, a je bil gol, zaradi igre Robina Le Normanda z roko, po ogledu VARa razveljavljen.

Gostitelji so bili sicer podjetnejši. Ekipa iz Anoete je imela 65% časa žogo v svojih nogah.

Valencia ima po 4 odigranih tekmah 7 točk in je trenutno celo na vrhu lestvice. Ko bodo motorje zagnale najboljše ekipe, se bo to verjetno hitro spremenilo.

Real Sociedad trenutno zaseda 4. mesto. Baski so danes prvič v novi sezoni izgubili.