Vinicius zamenjal Jovića in Realu prinesel zmago

La liga 30. Sep 202023:12 > 23:18
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Real Madrid je neprepričljivo slavil na svojem rezervnem stadionu Alfredo di Stefano proti Real Valladolidu.

Zinedine Zidane je znova presenetil z začetno postavo. Prednost pred Carvajalom je danes dobil Odriozola. V napadu sta ponovno v tandemu zaigrala Karim Benzema in Luka Jović. Za njima je napade ustvarjal Isco.

Aktualni španski prvaki so bili neprepričljivi, a vseeno so suvereno prišli do zmage proti ekipi, ki je v aktualni sezoni zbrala samo 2 točki.

Real Valladolid je sicer v prvem polčasu uspel zadržati začetnih 0:0. V prvem delu igre je imel najlepšo priložnost Luka Jović, a jo je zapravil. Srbski napadalec sicer danes ni pustil slabega vtisa.

Zidane je v 58. minuti iz igre povlekel Jovića in namesto njega na teren poslal Vinicusa. Brazilec se je trenerju Reala oddolžil le 7 minut pozneje, ko je dosegel vodilni zadetek za beli balet. To je bil njegov 6. zadetek v La ligi.

Vinicius je imel ob koncu tekme še eno veliko priložnost. Znašel se je sam pred vrati Jimeneza in ga želel lobati, a pri tem se je osmešil, saj je žogo vratarju dobesedno podal v roke.

Zidanova ekipa v naslednjem krogu gostuje v Valencii. Gostil jih bo Levante.