Real je imel pogodbo za Messija… In veliko denarja

La liga 15. Okt 202022:18 > 22:21
David Ramos/Getty Images

Italijanski novinarski kolega Gianluca Di Marzio je objail zgodbo, v kateri je zapisal, da je bil kapetan Barcelone Lionel Messi pred šestimi leti blizu odhoda v Chelsea, kot tudi to, da je bil na spisku želja madridskega Reala.

Sportklub Slovenija

Povezano

Njegovo zgodbo je potrdil tudi Football Leaks. Kraljevi klub je Lionela Messija v svoje vrste poskušal zvabiti leta 2013, vendar je Argentinec brez veliko dodatnega razmišljanja zavrnil možnost, da bi se preselil na Santiago Bernabeuu.

Madridčani so najboljšemu igralcu Barcelone ponudili osemletno pogodbo i plačo v višini 23 milijonov evrov. V kolikor bi v tistem trenutku sprejel ponudbo, bi postal z naskokom najboljše plačani nogomet na svetu.

Predsednik Reala Florentino Perez je Messiju zagotovil, da bo v Barcelono prišel s privatnim letalom, da bi vse pogovore opravila v popolni tajnosti, a še preden bi lahko začel z velikim načrtom je dobil negativen odgovor.

Nezadovoljen s stanjem v klubu, je Messi poleti želel zapustiti Barcelono, toda na Camp Nouu niso želeli slišati o prodaji svojega najboljšega igralca in zanj zahtevali 700 milijonov evrov, kolikor znaša v pogodbi zapisana odkupna klavzula. Argentincu se pogodba s katalonskim velikanom izteče po koncu letošnje sezone.

Sportklub Slovenija