Sportklub Slovenija

17.10.2020 | 18.30

Oblak znova zaklenil vrata - Atletico slavil v Vigu

Atletico Madrid

Jan Oblak je svoje delo brezhibno opravil že v dresu Slovenije ob gostovanju proti Moldaviji in Kosovu, svoja vrata pa je zaklenil tudi v 6. krogu La lige, ko se je z Atleticom z 2:0 veselil zmage na gostovanju pri Celti. Oblak je nepremagan že 450 minut.

La Liga, Derby Bananas

Jan Oblak

Četa Diega Simeoneja je rutinsko prišla do zmage na Balaidosu v Vigu z zadetkoma Luisa Suareza v šesti minuti in Yannicka Carrasca v sodnikovem podaljšku.

Nogometaši Celte so doživeli tretji zaporedni poraz, hkrati pa so še tretjič zapored ostali brez doseženega zadetka.

Atletico je povedel prek Suareza na začetku srečanja. Celta se je poskušala vrniti v igro. Sergio Carreira je zadel okvir vrat, nato pa je Jan Oblak sijajno posredoval ob priložnosti Santija Mine. Škofjeločan je do konca zbral pet obramb, kar pomeni, da je skupno z reprezentančnimi tekmami nepremagan že neverjetnih 450 minut.

V drugem polčasu igra ni bila posebej razburljiva. Carrasco je v sodnikovem podaljšku z glavo zadel po odbiti žogi in potrdil zmago colchonerosov.

Atletico je zabeležil drugo letošnjo zmago in napredoval na četrto mesto z osmimi točkami. Celta je na 13 mestu s petimi točkami. Na prvi tekmi 6. kroga je Granada z 1:0 odpravila Sevillo.