Koeman: Sprašujem se, če je bil na tekmi prisoten VAR

La liga 18. Okt 202011:22 > 11:30
REUTERS/Juan Medina

Barcelona je doživela prvi poraz odkar je na klop prišel Ronald Koeman. Boljši od Kataloncev je bil v predmestju Getafe, ki je slavil z 1:0. Zadetek za domače je v 56. minuti iz enajstmetrovke dosegel Jaime Mata. Nizozemski strokovnjak je bil po tekmi nezadovoljen z več stvarmi.

REUTERS/Juan Medina
Sportklub Slovenija

“Predvsem na začetku tekme je bilo veliko prekrškov in zaradi tega nismo mogli priti v pravi ritem. Sodnik je zelo upočasnil igro in iskreno, težko je bilo doseči zadetek. Prav tako mislim, da smo bili večkrat oškodovani, sprašujem se ali je bil na tej tekmi sploh VAR,” je dejal Koeman

Presenečenje je bilo zagotovo to, da je v začetni enajsterici začel 17-letni Pedri, medtem ko je bil Coutinho na klopi. Brazilec je nato v igro vstopil v 62. minuti prav namesto Španca.

“Pedri je že zdaj odličen nogometaš in pokazal je, da ima kakovost, da igra za Barcelono. Coutinha smo namerno odpočili saj je za reprezentanco pretekli teden odigral veliko minut.”

Nizozemec je na mesto klasičnega napadalca poizkusil postaviti Griezmanna, a je Francoz še vedno precej daleč od vrhunske forme.

“V napadu imamo veliko kvalitete in nogometaše, ki lahko igrajo na različnih položajih. Griezmanna smo preizkusili na mestu klasičnega napadalca. Pomembno je, da imamo več možnosti in da se znamo prilagoditi situaciji.”

Naslednjo soboto Barcelono čaka El Clasico na katerem se bo pomerila proti madridskemu Realu, ki je v tem krogu prav tako razočaral. Doma jih je namreč premagal Cadiz. Prvič po letu 2003 se bo tako zgodilo, da se bosta ekipi srečali po tem, ko sta bila na prejšnji tekmi poražena. Real je trenutno prvi na lestvici z desetimi točkami. Katalonci so s sedmimi točkami in tekmo manj od Madrida na devetem mestu.

Sportklub Slovenija