Zidanu se trese stolček, Perez ima dve rešitvi

La liga 23. Okt 202013:23 > 13:30
Getty Images

Zinedine Zidane ima nemalo težav pred sobotnim El Clasicom, ki ga od 16:00 naprej spremljajte V ŽIVO na SK 1. Španski mediji poročajo, da ima Francoz vse manj kredita pri upravi kluba.

Sportklub Slovenija

Real Madrid v La ligi po petih odigranih tekmah zaseda tretje mesto, toda navijače je veliko bolj zaskrbel slab začetek v Ligi prvakov in poraz sredi Madrida proti Shakhtarju s 3:2. Že pred tem so galaktiki minuli konec tedna v prvenstvu klonili proti Cadizu (0:1).

Zinedine Zidane se je hitro znašel pod plazom kritik, AS pa piše, da ima predsednik Florentino Perez pripravljeni dve možnosti, v kolikor bi se odločil odpustiti Francoza.

Omenjeni časnik poroča, da je prvi favorit nekdanji trener Espanyola in Tottenhama Mauricio Pochettino, visoko pa kotirajo tudi delnice nekdanjega napadalca Reala Raula.

Nekdanji španski reprezentant naj bi predstavljal bolj realno rešitev od Pochettina, saj je legenda Reala in trenutno vodi B ekipo kraljevega kluba. Raul z mlado ekipo navdušuje in dosega odlične rezultate in Perez verjame, da je pripravljen sprejeti veliko težjo nalogo. Na drugi strani je Pochettino od lanskega novembra brezposelen, v preteklosti so ga mediji že povezovali z Realom, omenjal pa se je tudi kot možnost za naslednika Oleja Gunnarja Solskjaerja pri Manchester Unitedu.

Ne glede na govorice, je jasno, da je Zidane v slabem položaju. Klubu naklonjena Marca piše, da je bila atmosfera v slačilnici po sredinem porazu vse prej kot dobra. A že ena zmaga, še posebej na El Clasicu, bi stvari ekspresno obrnila v pozitivno smer …

Sportklub Slovenija