Guardiola z jasnim sporočilom za navijače Barce

La liga 23. Okt 202018:52 > 18:54
Clive Brunskill/Getty Images

Na predvečer prvega El Clasica v letošnji sezoni je nekdanji kapetan in trener Barcelone Pep Guardiola javno podprl Ronalda Koemana in navijače katalonskega kluba prosil le za "malo več potrpljenja".

Sportklub Slovenija

Zdajšnji trener Manchester Citya in novi trener Barcelone sta bila v preteklosti soigralca in sostanovalca pri katalonskem klubu.

Guardiola pravi, da odlično pozna Koemana in da sta vse do danes ostala tesna prijatelja in kolega. Prepričan je, da bo Nizozemcu moštvo Barcelone uspelo spraviti v red, toda poudarja, da je bil premor med obema sezonama izredno kratek ter, da novi trener potrebuje nekaj časa, še posebej pri klubu kot je Barcelona.

“Včasih potrebujete nekaj več časa, da vse uredite. Tako je zdaj s Koemanom pri Barceloni, a prepričan sem, da bodo na koncu vse naredili pravilno,” je dejal Pep Guardiola

Trener Manchester Citya bo v soboto podprl Katalonce, a si tekme ne bo uspel ogledati saj se bo njegova ekipa ta čas vračala domov iz Londona po tekmi v Premier ligi proti West Hamu.

“Na žalost bomo v času El Clasica leteli nazaj proti Manchestru,” je Pep Guardiola pojasnil zakaj ne bo gledal velikega španskega derbija.

Povezano

Tako Barcelona kot tudi Real sta v rezultatski krizi. Katalonci na zadnjih dveh ligaških tekmah niso zmagali, Real pa je v Madridu doživel dva šokantna poraza proti Cadizu v prvenstvu in Shakhtorju v ligi prvakov.

“Zgodi se, da se na začetku sezone veliki klubi malo mučijo, a sčasoma bodo ujeli ritem in prej ali slej začeli zmagovati ter biti uspešni,” je prepričan trener Manchester Citya.

Na koncu pa še en zelo neugoden statistični podatek za Koemana, ki je sedmi Nizozemec na klopi Barcelone, v preteklosti pa je od prejšnjih šest le Louisu van Gaalu uspelo slaviti na svojem prvem El Clasicu – leta 1997, ko je Barcelona v Madridu slavila s 3:2.

Sportklub Slovenija