Atletico znova brez prejetega gola tik pod vrh

La liga 24. Okt 202023:03 > 23:05
Angel Martinez/Getty Images

Jan Oblak je v še četrto zaporedno tekmo v La Ligi mrežo ohranil nedotaknjeno, Atletico pa se je z zmago proti Betisu z 2:0 zavihtev tik pod vrh prvenstvene lestvice.

Nogometaši Atletica Madrida so se hitro pobrali po hudem porazu proti Bayernu v Ligi prvakov (0:4) in na domačem terenu premagali Real Betis z 2:0.

Betis je bil v prvem polčasu boljši tekmec, ampak je Atletico na najboljši način začel drugi del tekme, saj je zadetek dosegel že po 20 sekundah igre. Marco Llorente je prodrl po levi strani in skoraj z mrtvega kota žogo poslal med vratarjem in vratnico za vodilni zadetek.

Atletico je v nadaljevanju precej več napadal, v 74. minuti pa je Betis ostal brez izkjučenega Montoye.

Zmago so Madridčani potrdili v sodnikovem dodatku, ko je v polno za končnih 2:0 zadel Luis Suarez.

Jan Oblak je še četrtič v tej sezoni mrežo ohranil nedotaknjeno, na petih tekmah v La Ligi je dobil le en gol.

Atletico je z 11 točkami na 2. mestu prvenstvene lestvice, dve točki za mestnim tekmecem Realom, vendar s tekmo manj. V naslednjem kolu bo Atletico gostoval pri petouvrščeni Osasuni.