Bartomeu ni odstopil – še naprej se bo boril!

La liga 26. Okt 202018:48 > 18:52
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Predsednik Barcelone Josep Marita Bartomeu se je odločil, da ne bo skrajšal svojega mandata in da ne bo podlegel pritisku zaradi slabih rezultatov, vojne z Lionelom Messijem, omajala pa ga ne bo niti pobuda članov kluba, ki se ga želijo rešiti.

Bartomeu je na ponedeljkovi novinarski konferenci razkril, da bo na položaju ostal vsaj do glasovanja o zaupnici njemu in celotnemu upravnemu odboru, ki sledi 1. in 2. novembra. Španski mediji so prepričani, da Bartomeu glasovanja ne bo “preživel”.

57-letnik se je po poročanju medijev že obrnil na katalonsko vlado in jo zaprosil, da glasovanje prestavi zaradi pandemije koronavirusa. Vlada zaenkrat njegovi prošnji ni ugodila.

Bartomeov mandat sicer velja do marca 2021, ko bodo na sporedu nove redne volitve. V preteklem letu so težave v Barceloni eskalirale, stvari so ušle izpod nadzora, saj sta se Bartomeu in Eric Abidal znašla v vojni s številnimi igralci. Glavni razlog za slabo voljo je želja kluba po znižanju plač, kasneje pa je sledila še epska “limonada” z naslovom “Odhod Lionela Messija”, ki pa se je za Bartomeuja končala srečno. Argentinec je ostal na Camp Nouu, Bartomeu pa bo svoj položaj zadržal, samo če preživi glasovanje na začetku novembra. Če mu to uspe, bo znova na preizkušnji marca prihodnje leto, ko so na vrsti redne volitve za predsednika kluba.