Barca v godlji: 190 mio. do januarja, drugače stečaj!

La liga 31. Okt 202013:12 > 13:13
Barcelona za Atleticom zaostaja za dve točki. (Alex Caparros, Getty Images)

Nogometni klub Barcelona se srečuje z velikanskimi finančnimi težavami, ki jih je povzročila pandemija novega koronavirusa. Ta bi lahko klub spravila v bankrot.

Sodeč po navajanju španskih medijev morajo Katalonci do januarja privarčevati 190 milijonov evrov, da ne bi prišlo do neljubega scenarija.

Povezano

Klubski pravniki so se že začeli pogajati z nogometaši. Želijo jih prepričati, da se jim plače zmanjšajo za 30 %. To je klub želel doseči že na začetku pandemije, a takra tpri nogometaših naletel na gluha ušesa.

Da gre klubu res za nohte, je razkril klubski začasni predsednik Carlos Tusquets. “Naša glavna težava je gospodarsko stanje. Pandemija nas je močno prizadela. Odvisni smo od turizma, ki ga trenutno ni,” je dejal. Naj spomnimo, da Barcelona doživlja številne spremembe. Donedavni predsednik Josep Maria Bartomeu je odstopil, njegovo zamenjavo pa bodo izbrali marca 2021 na volitvah.