Bayern dobil veliki nemški derbi

La liga 7. Nov 202020:21 > 20:24
REUTERS/Martin Meissner

Bayern je dobil veliki derbi 7. kroga Bundeslige. Bavarci so na Signal-Iduni-Parku s 3:2 premagali Borussio Dortmund in se tako zavihteli na vrh lestvice.

Bavarci so v Dortmundu zrežirali popoln preobrat in prišli do pomembne zmage.

Robert Lewandowski je sicer načel mrežo Borussie, a je bil gol Poljaka po posredovanju VARa razveljavljen.

Miljonarji so prišli do vodilnega zadetka v 45. minuti, ko je po podaji Guerreira drugi zadetek v sezoni dosegel Marco Reus, a Nemec še ni postavil izida 1. polčasa.

To je v 4. minuti sodniškega dodatka storil David Alaba, ki je izkoristil podajo Mullerja in zadel za izenačenje.

Takoj na začetku 2. polčasa je Robert Lewandowski poskrbel za popoln preobrat in za vodstvo Bayerna. Poljak je dosegel 10. zadetek v letošnji sezoni.

Lewandowski je v 80. minuti vknjižil še asistenco, pod zadetek pa se je podpisal rezervist Leroy Sane in Burki, ki je sicer zbral kar 6 obramb, je moral še tretjič po žogo v svojo mrežo.

Za žarek upanja je v 83. minuti zadel Erling Braut Haaland. Norvežan je dosegel 5. zadetek v sezoni.

Bayern je vendarle zdržal do konca in tako so Bavarci vknjižili 6. zmago v sezoni in se povzpeli na vrh Bundeslige, kjer imajo 2 točki prednosti pred RB Leipzigom. Še eno točko manj ima tretjeuvrščena Borussia, ki je morala drugič v letošnji sezoni priznati premoč tekmecu.