2 penala, 2 gola – Sociedad samo točko pred Atleticom

La liga 29. Nov 202022:26 0 komentarjev
REUTERS/Vincent West

Nogometaši Real Sociedada so v La Ligi prekinili niz šestih zaporednih zmag potem, ko so na tekmi 11. kroga na svojem stadionu remizirali z Villarrealom (1:1).

Sportklub Slovenija

Ekipa iz Baskije je s 24 točkami ostala na prvem mestu lestvice. Eno točko manj ima Atletico Madrid, na tretjem mest upa je z 20 točkami Villarreal.

Rumena podmornica je v 6. minuti prišla do prednosti potem, ko je strel z bele točke v zadetek pretvoril Gerard Moreno. To je bil že šesti gol španskega reprezentana v La Ligi na devetih tekmah.

Real Sociedad je v 33. minuti izenačil. Tudi oni pa so dosegli zadetek iz enajstmetrovke. Odgovornost je prevzel Mikel Oyarzabal, ki je kot se je izkazalo na koncu postavil tudi končni rezultat.

Domača ekipa je imela žogo malenkost več v svoji posesti (54%-46%), dvakrat več strelov v okvir gola (4-2), a je bil drugi polčas precej manj navdušujoč kot prvi.

Baski bodo v naslednjem krogu gostili Alaves, Villarreal pa bo doma gostil Elche.