Uradno: Barca na El Clasicu brez Neymarja

La liga 23. Apr 201711:23 > 11:29
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Barcelona je uradno potrdila, da bo Neymar manjkal na večerni tekmi proti Realu. Katalonci so poudarili, da so zelo razočarani zaradi nemoči višjega sodišča. To klubu ni moralo posredovati uradne informacije, če bo Neymar lahko zaigral.

Pred ključnim obračunom letošnje sezone v La ligi, odločilnim El Clasicom, so pri Barceloni potrdili, da Neymar danes ne bo zaigral.

Katalonci so dejali, da ne morejo več čakati na odločitev višjega sodišča, in da so izgubili potrpljenje.

Glede na to, da sodišče do 12:00 ure ni bilo odločitve sodišča, smo se odločili, da se bomo raje skoncentrirali na prihajajoči obračun in se posvetili le stvarem na katere lahko vplivamo. Neymarja danes ne bo v moštvu,” so zapisali Katalonci.

Vzrok za kazen brazilskemu superzvezdniku je rdeči karton na tekmi z Malago. Tekmo je Barca izgubila z 0:2, zaradi sarkastičnega ploskanja sodniku, pa je Neymar kasneje prejel še strožjo kazen.

Neymar je sicer osnovno kazen odslužil že na tekmi proti Real Sociedadu, ki jo je Barca dobila s 3:2, Katalonci pa so se na dodatno kazen pritožili. Ker sodišče odločitve ni sporočilo dovolj hitro, so se pri Barci odločili, da stvari vzamejo v svoje roke in napadalca ne odpeljejo na gostovanje k Realu.

Zaradi te odločitve bo Barcelona danes igrala brez napada MSN, ki ga sestavljajo Lionel Messi, Luis Suarez in Neymar. Messi in Suarez bosta tako morala pomoč v napadu poiskati pri drugih soigralcih.

Trener katalonskega ponosa Luis Enrique je v napovedi za tekmo poudaril, da je pripravljen na igro brez Brazilca.