Real razbil Celto in je pred naslovom prvaka

La liga 17. Maj 201723:43 > 23:49
Clive Rose/Getty Images

Real Madrid je na zaostali tekmi španskega prvenstva v Vigu s 4:1 premagal Celto in je zelo blizu prvemu naslovu državnega prvaka po petih letih. Dvakrat je zadel Cristiano Ronaldo.

Laurence Griffiths, Getty Images

Kraljevi klub ima tri točke prednosti pred večnim tekmecem Barcelono in lahko v nedeljo zvečer v Malagi potrdi prvi naslov španskega prvaka po letu 2012. Varovancem Zinedina Zidana zadostuje že točka.

Real je povedel v 10. minuti tekme, ko se je po preigravanju Isca na levi strani žoga odbila na rob kazenskega prostora, kjer si jo je Cristiano Ronaldo naravnal na levico in jo z natančnim strelom tik ob vratnici poslal v mrežo. Vratar Sergio Alvarez je bil nemočen.

Real je v drugem polčasu prednost povišal iz hitrega protinapada. Isco je na levi strani našel Ronalda, ki je od vratnice poslal žogo v mrežo za 0:2.

Čeprav je Celta prek Guidettija v 69. minuti znižala na 2:1, je Real že v naslednjem napadu po golu Karima Benzemaja vodil s 3:1. Zmago je potrdil še Toni Kroos v 88. minuti tekme.