Marcelo: Številni niso želeli, da Real osvoji naslov

La liga 22. Maj 20178:45 > 8:46
Aitor Alcalde/Getty Images

Levi bočni branilec Real Madrida Marcelo je po zmagi proti Malagi z 2:0 in osvojenem naslovu španskega naslova dejal, da je ponosen na celotno ekipo, ki je kraljevemu klubu prinesla prvi naslov prvaka po letu 2012.

“Težko je osvojiti špansko ligo, najmočnejšo na svetu in zato moramo biti ponosni na ekipo in strokovni štab. Številni niso želeli, da Real osvoji naslov, toda mi smo se borili do konca, mi smo Real Madrid,” je bil navdušen Marcelo. Real tretjega junija čaka še finale Lige prvakov proti Juventusu: “Cilj je bil, da osvojimo ligo, toda tudi vsa ostala tekmovanja, v katerih nastopamo. Imeli smo sijajno sezono, ostala sta nam še dva tedna do novega finala, to lovoriko pa posvečujemo navijačem.

Drugi zadetek za zadnjo zmago proti Malagi z 2:0 je dosegel Karim Benzema: “Ta lovorika je zelo pomembna za vse, ponosen sem, a moramo se zahvaliti tudi navijačem. Smo prava ekipa, kar se vidi na vsaki tekmi in na vsakem treningu.

Luka Modrić, ki je prišel do 150. zmage z Realom, prav tako ni skrival navdušenja: “Dolgo smo čakali, toda na koncu je bilo vredno truda. Zaslužili smo si naslov. Zelo smo srečni, sedaj bomo proslavili z navijači. Za mene je to prvi državni naslov, to je bilo neverjetno leto, ki še ni končano.”

Real je z zmago proti Malagi prišel že do 33. državnega naslova v klubski zgodovini.