V Real prišel s priporočilom Nadala

La liga 26. Jun 201716:12 > 16:16
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Njegov potencial je izjemen, saj ima vse karakteristike, da ob pravilnem razvoju postane eden od najboljših nogometašev na svetu. Marca Asensia je na Mallorci opazil slavni navijač Reala Rafael Nadal, v prihodnosti pa bi lahko postal osrednji akter nove generacije Reala.

Ko je Marco Asensio pred leti igral še na rodni Mallorci, ga je opazil teniški zvezdnik Rafael Nadal, sicer zapriseženi navijač madridskega Reala, in nanj opozoril vodilne može kraljevega kluba. Galaktiki niso izpustili možnosti, da v svoje vrste za manj kot štiri milijone evrov pripeljejo, kot se je izkazalo nekaj let kasneje, enega od najboljših mladih nogometašev v Evropi.

Tri leta kasneje je fant po Transfermarktu vreden 20 milijonov evrov. Realno je njegova cena nekajkrat višja. Še posebej po navdušujočih predstavah v prvi ekipi Reala in eksploziji na evropskem prvenstvu do 21 leta starosti na Poljskem.

Makedoniji je ob zmagi Španije s 5:0 zabil hat-trick, proti Portugalski (3:1) pa obnorel družabna omrežja z neverjetno “no look” podajo. Na tekmi s Srbijo ni nastopil, saj je španski selektor v luči polfinala na igrišče poslal rezervno postavo.

Ob takšnem razvoju bo Asensio kmalu postal nezamenljivi član začetne enajsterice Reala. Kaj lahko bi se zgodilo, da bi postal prvi Realov “proizvod” in v ekipi dobil vidnejšo vlogo vse od časov Raula ali Ikerja Casillasa.

Njegov potencial je izjemen. Zabijal je v La ligi, Ligi prvakov, evropskem superpokalu, … Na igrišču je ob veliki dozi sigurnosti in samozavesti vselej atraktiven in učinkovit.

Florentino Perez se dobro zaveda, da bi Asensio lahko postal naslednja kokoš, ki nosi zlata jajca. Mladenič naj bi že v kratkem podaljšal zvestobo Realu do leta 2023, Perez pa bo v pogodbo dodal tudi odkupno klavzulo v višini 350 milijonov evrov.

Če se bo njegov vzpon nadaljeval v podobnem slogu, bi Asensio glede na skromen začetni vložek lahko postal tudi eden najdonosnejših poslov v novejši nogometni zgodovini. In vse na priporočilo Rafe Nadala …