Perez: Ronaldo je jezen, a ostaja v Realu

La liga 28. Jun 20173:51 > 4:08
Getty images/ Gonzalo Arroyo Moreno

Predsednik Reala Florentino Perez je za španske medije izjavil, da je prvi zvezdnik kluba Crisitano Ronaldo jezen in razočaran zaradi obtožb o utaji davkov, a ima vseeno načrt ostati v Madridu.

Ronaldo je v Španiji obtožen utaje davkov v višini 14,7 milijonov evrov, zato je zaslišanje na to temo predvideno 31. julija.

Zvezdnik Reala se s Portugalsko reprezentanco trenutno nahaja v Rusiji na Pokalu konfederacij, a vseeno iz Španije vsak dan prihajajo nova poročanja o Ronaldovem odhodu.

Kot njegovi novi destinaciji se omenjata predvsem PSG in Manchester United, a predsednik “Kraljevega kluba” Florentino Perez verjame, da Ronaldo ne odhaja.

Cristiano ima z Realom pogodbo do leta 2021. Vemo, da ga jezijo zgodbe, ki krožijo po portugalskih medijih, a z njim se o tem še nisem pogovarjal. Njegovim obtožbam ne dajem toliko pomena kot mediji. Vse kar potrebujemo storiti je, da se po koncu Pokala konfederacij temeljito pogovorimo. Ronaldo je človek na mestu, ki izpolnjuje svoje obveznosti. Jezen je, ker mu ljudje z zgodbami o utaji davkov želijo škodovati. Pogovarjal sem se z njegovim agentom Jorgejem Mendesom in prepričan sem, da bo ostal v Realu,” je dejal Perez.

Cristiano Ronaldo je leta 2009 v Real prišel iz Manchester Uniteda in v osmih letih v Madridu dvakrat postal španski prvak, trikrat je osvojil Ligo prvakov, dvakrat španski pokal, enkrat španski superpokal, enkrat evropski superpokal in dvakrat naslov najboljšega kluba na svetu.

Clive Rose/Getty Images