Luka Modrić "nova" Realova desetka!

La liga 22. Jul 201716:00 > 16:16
Getty Images, Matt Roberts

Hrvaški vezist Luka Modrić bo v prihodnje na dresu Reala nosil kultno številko 10, ki se je sprostila po odhodu Jamesa Rodrigueza v Bayern München.

James Rodriguez je po neuspešni sezoni, ko mu Zinedine Zidane ni namenjal veliko priložnosti, vendarle zapustil kraljevi klub in odšel na dvoletno posojo k Bayernu. S tem se je sprostil dres s številko 10, ki ga bo v novi sezoni nosil nihče drug kot Hrvat Luka Modrić.

Modrić je do sedaj nosil dres s številko 19, v prihodnje pa bo igral v dresu, ki je bil v preteklosti namenjen le največjim velemojstrom in legendam nogometne igre. V Realu so tako s to številko na hrbtu igrali in še dodatno zasloveli Ferenc Puskas, Michael Laudrup, Clarence Seedorf in Luis Figo.

Kljub velikim imenom iz preteklosti pa se zdi, da je številka 10 pri Realu v zadnjih letih zakleta. Pri Madridčanih so namreč nogometaši, ki so v bližnji preteklosti nosili dres z omenjeno številko vselej razočarali. Ob zadnjemu Rodriguez so slabše od pričakovanj igrali tudi Robinho, Wesley Sneijder in Mesut Özil, ki je v prvi sezoni pri galaktikih sicer blestel.

Modrić je v Real prišel leta 2012, ko so ga Madridčani kupili od Tottenhama. Od takrat je s klubom iz španske prestolnice osvojil naslov v LaLigi, kraljevi pokal in tri naslove v ligi prvakov. Kako bo z desetico na hrbtu?