Michu zaradi poškodbe v pokoj

La liga 25. Jul 201714:20 > 14:23
Harry Engels/Getty Images

Španski nogometaš Michu je objavil, da v 32. letu starosti končuje s profesionalnim igranjem nogometa. Razlog za slovo je kronična poškodba gležnja.

Michu je prav zaradi te poškodbe v lanski sezoni v dresu Ovieda začel le 12 tekem v drugi španski ligi.

Po zdravniških izvidih je moj desni gleženj v takšnem stanju, da se moram danes posloviti od profesionalnega igranja nogometa,” je Španec zapisal v objavi na svojem Twitter profilu in dodal: “Kljub temu, da se od vas poslavljam v teh težkih trenutkih, vem, da bomo vedno ostali skupaj. Uspel sem izpolniti svoje sanje in postal profesionalen športnik, to je velik privilegij. Zaradi vas sem imel tudi naklonjenost javnosti in tega vam nikdar ne bom mogel povrniti. Počutim se, da v resnici nisem napravil nič takega, da bi si to zaslužil.

Michu je svojo kariero začel v rojstnem Oviedu, zatem pa igral za Celto in Rayo Vallecano. Za zadnji klub je v sezoni 2011/12 na 37 tekmah dosegel 16 zadetkov in si priigral ponudbo iz Premier lige. Swansea City je julija 2012 zanj odštel dva milijonva funtov in zadel v polno.

Španec je začel s sanjskim debijem in na uvodu v sezoni ob prvi zmagi proti QPR-ju s 5:0 dosegel kar dva gola. Priljubljeni Michu je nato zadel tudi proti Manchester Unitedu, Chelseaju in Tottenhamu ter sezoni sklenil z 22 zadetki. Swansea je bil na koncu deveti, glavni razlog za veselje pa je bila zmaga v ligaškem pokalu, kar je bila prva velika trofja v zgodovini kluba. V finalu je s 5:0 padel Bradfordy, en gol je dosegel tudi Michu.

Tudi v naslednji sezoni je Michu nadaljeval z dobrimi predstavami in nase opozoril tudi v evropski ligi. Priigral si je tudi vpoklic v špansko izbrano vrsto in na kvalifikacijski tekmi za SP 2014 odigral srečanje z Belorusijo. Še večji uspeh so mu preprečile poškodbe, ki so se začele vrstiti prav v omenjeni sezoni.

Prav zaradi poškodb je Michu leta 2014 zapustil Swansea in poskušal kariero obuditi v Napoliju, kjer je zaigral kot posojen nogometaš. Tudi v Italiji so mu nagajale poškodbe, zato je tam odigral vsega pet tekem. Po izteku pogodbe s Swanseajem se je vrnil v Španijo, zadnjo sezono pa zaigral za “svoj” Oviedo.