Bo Oblak postal najdražji vratar vseh časov?

La liga 10. Avg 201721:15 > 21:25
Getty Images/Maurizio Lagana

Tako slovenski kot tuji mediji se sprašujejo, ali bo Jan Oblak postal najdražji vratar vseh časov: PSG je namreč zanj pripravljen plačati za vratarja rekorden znesek 100 milijonov evrov, kolikor je njegova odkupna klavzula pri madridskem Atleticu, piše STA.

Getty Images

Pogajanja o prestopu Jana Oblaka iz Atletica v PSG se bodo začela v soboto, v pogovorih z Oblakovim zastopnikom Miho Mlakarjem pa naj bi sodeloval kar sam predsednik pariškega kluba, bogati šejk Nasser El Khelaifi, ki je pred dnevi že poskrbel za “bombo” prestopnega roka, ko je v klub iz Barcelone pripeljal Neymarja.

Oblak ima z Atleticom pogodbo podpisano do leta 2021, PSG pa ne namerava izvesti prestopa z neposrednim plačilom odškodnine Atleticu, ampak kar prek nogometaša samega, ta pa bi potem odkupil svojo klavzulo in postal prost igralec. Če bodo prestop res realizirali, bo Škofjeločan podrl rekord pri prestopih vratarjev, tega ima zdaj Italijan Gianluigi Buffon, ki je leta 2001 iz Parme v Juventus prestopil za 65 milijonov evrov, poroča STA.

Slovenski zvezdnik pa ima že zdaj v lasti nekaj rekordov. S prestopom iz Benfice v Atletico, vrednim 16 milijonov evrov, je med drugim postal postal najdražji slovenski nogometaš vseh časov in prav tako najdražji vratar španske lige.