Vir: Denis Doyle/Getty Images
Nogomet 14.08.2017 | 00:06

Spektakel na Camp Nou: Real gre v Madrid s 3:1!

Nogometaši Real Madrida so v prvem srečanju španskega superpokala Barcelono na njihovem "dvorišču" porazili s 3:1. Tekmo je zaznamoval tudi rdeč karton za Cristiana Ronalda.

Ronaldo

Vir: Alex Caparros/Getty Images

Kot vedno je dvoboj največjih španskih rivalov zaznamovalo veliko število mojstrovin, pa tudi incidentov, evropski in španski prvak pa domov odhaja z velikansko popotnico 3:1, pa čeprav je njihov prvi zvezdnik prejel kazen v obliki rdečega kartona.

Portugalec je v igro vstopil v 58. minuti, zamenjal Karima Benzemaja, v 80. minuti dosegel gol za 2:1, nato pa slekel dres in prejel rumen karton. V naslednjem napadu je padel ob Samuelu Umtitiju, sodnik je ocenil, da je simuliral, zato mu je pokazal rumen karton in seveda potem še rdečega. CR7 je kazen sprejel z nejevoljo in glavnega sodnika odrinil, zaradi česar ga zagotovo čaka tudi denarna kazen.

Barcelona je imela skozi celoten potek srečanja pobudo, večjo posest žoge, vendar se je večkrat videlo, da Lionelu Messiju in Luisu Suarezu manjka Neymar. V njegove čevlje je stopil Gerard Deulofeu, ki pa nalogi na levi strani ni bil kos.

Po precej nezanimivem prvem polčasu je v drugem delu sledil "ognjemet". Real je povedel v 50. minuti po avtogolu Gerarda Piqueja.

Domači so izenačili po sumljivo dosojeni enajstmetrovki, ki jo je v 76. realiziral Messi. O padcu Suareza v kazenskem prostoru, kjer je povsem pravilno posredoval Keylor Navas, se bo verjetno danes še precej govorilo.

Sledila je huronska končnica Reala. Najprej je Ronaldo v 80. minuti iz protinapada preigral Piqueja in neubranljivo zadel pod prečko...

...dve minuti kasneje je bil Portugalec kaznovan...

...kar pa Reala ni zaustavilo in tako je v 90. minuti Marco Asensio ponovil "vajo" ter z leve strani močno in natančno pomeril v desni zgornji kot nemočnega Marca-Andreja Ter Stegna.

Povratno srečanje je na sporedu v sredo in seveda si boste tudi to tekmo ogledali na programu Sportklub 1.