Fernandez: Želimo Coutinha, vendar je zapleteno

La liga 18. Avg 20174:01 > 4:03
Alex Livesey/Getty Images)

Čeprav vsi pričakujejo, da bo Barcelona že kmalu potrkala na vrtaa Liverpoola z novo ponudbo za Philippa Coutinha, je športni direktor katalonskega giganta pojasnil, zakaj je težko priti do vrhunskega igralca, tudi če ti ne primanjkuje denarja.

Getty Images

“To ni samo težava, ki jo ima Barcelona. Vsak klub, ki želi kupiti kvalitetnega igralca, se sooča z neugodno situacijo na tržišču. Vsi želijo dobre igralce, zaradi tega tržišče tudi obstaja. Vsi v pogobi nimajo odkupne klavzule in to še dodatno zapleta stvari. Pogovorjamo se z nekaj klubi, da bi pripeljali nekaj dobrih igralcev, toda zavedamo se vsega, kar lahko zaplete te pogovore,” pojasnjuje športni direktor Barcelone Robert Fernandez.

“Coutinho je eden od igralcev, ki bi ga zelo radi videli v naši ekipi in to ni nova novica. On je sijajen igralec, ki je v pravih letih in bi se lahko prilagodil našemu stilu igre. Imamo še čas do konca prestopnega roka. Radi bi videli, da se stvari odvijajo nekoliko hitreje, toda ne sprašujemo se samo mi, ali bo prišlo do tega prestopa ali ne,” je dodal snovalec kadrovske politike pri Kataloncih in pripomnil, da “bodo nekateri igralci morali oditi, da bi naredili prostor za prihod novih”, izključil ni niti, da bi se kateri od igralcev v zameno za Coutinha utegnil preseliti na Anfield.

Redsi sicer še vedno ostajajo odločeni, da Brazilec ni naprodaj, ter da ga na začetku sezone ni v ekipi zaradi poškodbe, ne pa izražene želje po odhodu v Barcelono.