Atletico proti Gironi z deseterico izvlekel točko

La liga 19. Avg 201722:10 > 22:11
Manuel Queimadelos Alonso, Getty Images Sport

Nogometaši Girone so uprizorili veliko presenečenje. Novinci v La Ligi so na svojem stadionu izvlekli remi 2:2 proti Atleticu. Novi član elitnega španskega prvenstva je bil blizu zmage, saj so do 78. minute vodili 2:0, gostje pa so imeli v zaključku srečanja celo igralca manj.

Dvakratni strelec za Girono v prvem polčasu je bil Cristian Stuani, izenačenje gostom pa sta prinesla Angel Correa in Jose Maria Gimenez. Pred 11.500 gledalci je bil katalonski klub izjemno blizu senzacije, potem ko so že v 25. minuti povedli z 2:0.

Ko je Antoine Griezmann v 67. minuti prejel drugi rumeni karton so nekateri gledalci v glavi že zaokrožili vse tri točke, a so se “colchonerosi” vrnili s fantastičnim finišem za točko. Najprej je Correa v 78. minuti z roba kazenskega prostora žogo poslal v zgornji desni kot gola, potem pa si je Diego Simeone lahko sedem minut kasneje oddahnil. Nogometaš Atletica je lepo pobegnil obrambi, Koke mu je poslal uporabno podajo, Gimenez pa je žogo z glavo poslal tik pod prečko.

Do konca tekme je imel Olarenwaju Kayode priložnost, da Gironi prinese vse tri točke, a se je z bravurozno obrambo izkazal Jan Oblak.