Ronaldo: "Iz ene krivice v drugo…"

Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Nogometaš madridskega Reala, Cristiano Ronaldo, je dejal, da je zavrnitev pritožbe "kraljevega kluba" na njegov suspenz petih tekem popolnoma nerazumljiva.

Špansko športno sodišče je zavrnilo pritožbo na suspenz, ki ga je portugalskemu nogometašu izrekla po izključitvi na prvi tekmi španskega Superpokala proti Barceloni (3:1). Ronaldo je prvi rumeni karton prejel, ker je ob proslavi gola slekel dres, drugega pa mu je sodnik podelil zaradi simuliranja.

Zaradi rdečega kartona bi športno sodišče Portugalca sicer kaznovalo samo z eno tekmo prepovedi igranja, a je Ronaldo sodnika po odločitvi odrinil, s čimer si je prislužil še štiri dodatne tekme prepovedi igranja.

Še ena nerazumljiva odločitev. Od ene do druge krivice, nikoli me ne boste spravili na tla. In, kot vedno, vrnil se bom še močnejši. Hvala vsem za podporo,” je Ronaldo napisal na Instagram.

Ronaldo je dve tekmi kazni že oddelal – prvo v povratni tekmi Superpokala, ki jo je Real dobil z 2:0, drugo pa na nedeljski prvenstveni tekmi proti Deporivu (3:0). Portugalski nogometaš bo prvo ligaško tekmo nove sezone odigral šele 20. septembra proti Betisu, bo pa klubu lahko pomagal v Ligi prvakov.