Predsednik Seville: Vitola preprosto ignorirajte

La liga 19. Sep 20173:55 > 4:04
Aitor Alcalde Colomer/Getty Images

Prvič po kontroverznem prestopu v Atletico Madrid bo Vitolo zaigral na stadionu Seville. 27-letnik v Andaluzijo prihaja v dresu Las Palmasa, kjer trenutno igra kot posojen nogometaš.

Sijajni krilni napadalec Vitolo je v Atletico prestopil poleti, Madridčani pa so zanj odšteli 37 milijonov evrov. V Sevilli so bili po prestopu zelo razočarani, saj naj bi bili z igralčevim zastopnikom že dogovorjeni tudi za podaljšanje pogodbe, v kateri bi bila odkupna klavzula vredna 50 milijonov evrov.

Zaradi tega je klub vložil tožbo proti igralcu, njegovemu zastopniku, Atletico Madridu in Las Palmasu.

Vitolo je v tem trenutku med navijači Seville zagotovo eden izmed najbolj osovraženih nogometašev. Kljub temu pa predsednik kluba Jose Castro pred prihajajočim obračunom z Las Palmasom miri čustva.

Povsem nepomembno je, če bo prišel ali ne. Ne želim govoriti o igralcu, ki je v drugi ekipi. Ignoriranje Vitola bo tudi najboljši odziv naših navijačev. Morajo razumeti, da ni vredno, da se ukvarjajo z njim. Negativna energija nam lahko le škodi,” je opozoril Castro.

Vitolo je trenutno na posoji v Las Palmasu, za Atletico pa bo lahko zaigral januarja, ko bodo colchonerosi spet lahko registrirali nove nogometaše.