Vrhunski Messi in Barcelona suvereno nadaljujeta sezono

La liga 19. Sep 201723:36 > 23:48
getty images/david ramos

Barcelona je v petem krogu španske la lige vknjižila še peto zmago in kot edina ekipa ostaja pri vseh možnih točkah. Tudi tokrat je bil glavni akter zmage s 6:1 Leo Messi, ki je dosegel kar štiri zadetke.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Barcelona je na drugi današnji tekmi lige imela dokaj lahko nalogo, saj je na domačem Camp Nou gostila ekipo Eibarja proti kateremu ima odlično statistiko. Katalonci so igrali brez poškodovanega Dembeleja in Suareza. Glavno vlogo v ekipi je tako kot vedno imel Messi, ki je svoj strelski šov začel v 20. minuti, ko je po prekršku nad Semedom uspešno izvedel najstrožjo kazen. Rezultat polčasa je postavil Paulinho z zadetkom z glavo po podaji s kota.

V drugem delu je najprej v 53. minuti zabil Denis Suarez. Samo štiri minute pozneje je Eibar znižal na 3:1 preko Enricha. Kaj hitro je odgovoril Messi najprej v 59. minuti potem pa še v 62., ko je po podaji Paulinha zabil hat-trick. Končni rezultat 6:1 pa je Argentinec postavil v 88. minuti po podaji Vidala.

Na prvi tekmi kroga je Valencia prav tako doma zanesljivo ugnala Malago s 5:0. Za netopirje je hat-trick zabil Simone Zaza, po en zadetek pa sta prispevala Mina in Rodrigo.