Srečni Wanda Metropolitano: Atletico boljši od Seville

La liga 23. Sep 201714:53 > 14:56
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Nogometaši Atletico Madrida so v derbiju šestega kroga la lige doma premagali Sevillo. Slovenski reprezentant Jan Oblak je "zaklenil vrata", njegovi soigralci pa so na drugi strani zadeli dvakrat.

“Colchonerosi” so drugič letos igrali domačo tekmo na novoizgrajenem stadionu Wanda Metropolitano in zabeležili še drugo zmago. Varovanci Diega Simeoneja letos v ligi še ne poznajo poraza, prejeli pa so le en zadetek.

V prvem polčasu so gledalci več ali manj spremljali nogomet med obema kazenskima prostoroma, v nadaljevanju pa se je domača ekipa razigrala. Že v 46. minuti je vodstvo Atleticu prinesel Yannick Carrasco, v 69. pa je po podaji Felipeja Luisa zadel še Antoine Griezmann.

Dvoboj svojega bivšega in bodočega kluba je s tribun spremljal tudi Diego Costa. Oblakov klub je z zmago obdržal drugo mesto, Sevilla pa je ostala tretja.