Barcelona brez težav ugnala Malago

La liga 21. Okt 201722:29 > 22:38
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Barcelone so v 9. krogu La lige z 2:0 ugnali Malago. Katalonci so goste povsem nadigrali, zato bi lahko rezultat bil še višji.

Srečanje se je za gostitelje začelo sanjsko, saj je že v 2. minuti za vodstvo katalonskega ponosa v sumljivih okoliščinah poskrbel Gerard Deulofeu.

Barca je do konca polčasa nadzorovala potek srečanja, a bila v napadu precej nenevarna.

To se je spremenilo v drugem polčasu, v katerem so nogometaši Barcelone zapravili ogromno priložnosti. Najprej je sicer v 56. minuti za mirno nadaljevanje poskrbel Andres Iniesta, ki je z nekaj sreče izkoristil podajo Lionela Messija.

Nato pa je sledila serija zapravljenih priložnosti. V 60. minuti je bil nenatančen Luis Suarez, ki bi lahko zadel tudi v 74. minuti, ko je le za las zgrešil desno vratnico. V 89. minuti je Paulinho stresel vratnico, v 90. minuti pa so sodniki zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavili zadetek Messija.

Tudi gostje so v drugem delu nekajkrat zapretili, najlepšo priložnost pa je v 67. minuti zapravil Keko, ki odbitka ni uspel spremeniti v gol. S sijajno obrambo se je izkazal Marc-Andre ter Stegen.

Barcelona je niz neporaženosti v vseh tekmovanjih podaljšala na 12 tekem in prišla do svoje osme zmage v LaLigi, kjer bo tudi po 9. krogu ostala v zanesljivem vodstvu.