V živo na SK1: Kdo bo dobil bitko za Madrid?

La liga 18. Nov 20176:55 > 7:03
Getty Images

Osrednji obračun 12. kroga španske LaLige je zagotovo madridski derbi, na katerem Atletico gosti Real. Kdo bo prišel po pomembne in prestižne zmage?

La liga, 12. krog:

Atletico Madrid : Real Madrid 0:0 (V ŽIVO)

Atletico Madrid: Oblak, Juanfran, Savić, Godin, Lucas, Thomas, Gabi, Saul, koke, Correa, Griezmann.

Real Madrid: Casilla, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Modrić, Casemiro, Kroos, Isco, Ronaldo, Benzema.

Madrileno je vsako leto eden izmed najbolj pričakovanih obračunov v španskem državnem prvenstvu. Na tokratnem mestnem obračunu bosta obe ekipi iskali nujne tri točke, s katerimi bi si povrnili prepotrebno mirnost in samozavest pred nadaljevanjem sezone.

Oba madridska velikana sta sezono v LaLigi začela pod pričakovanji. Zaostanek za vodilno Barcelono znaša osem točk, Real pa je na lestvici pred Atleticom zaradi boljše gol razlike.

Za kraljevi klub bo to prvi obisk stadiona Wanda Metropolitano, zadnji medsebojni obračun pa je bil tisti v polfinalu lige prvakov, ko je Atletico po porazu s 3:0 v gosteh doma slavil z 2:1.

Galaktiki bodo znova pogrešali Garetha Bala, ki je med reprezentančnim premorom staknil novo poškodbo gležnja. Valižan se je tako po sedem tedenski odsotnosti poškodoval še preden bi se uspel dokončno vrniti na zelenice.

Getty Images

Na treninge Reala se je vrnil Isco, kar je za navijače kraljevega kluba zelo dobra novica, še vedno pa je vprašljiv Dani Carvajal, ki je zadnjih šest tednov počival zaradi težav s srcem. Carvajal je sicer za španski časopis Diario Madridista napovedal vrnitev: “V bistvu mi je zdravniška služba že prižgala zeleno luč za igranje, zato mislim, da ne bo nobenih težav.” Real bo po poročanju portala Football Espana še vedno pogrešal prvega vratarja Keylorja Navasa.

Tudi pri Atleticu so reprezentančni premor izkoristili za vrnitev nekaterih manjkajočih zvezdnikov na treninge. To pomeni, da bo Diego Simeone znova lahko računal na Yannicka Carasca in Kokeja. Na treninge sta se vrnila tudi Filipe Luis in Stefan Savić, ki naj bi po poročanju portala Fotball Espana drevi zaigrala.

Za mirnejše nadaljevanje sezone bosta obe ekipi danes potrebovali zmago, saj bi še dodatno povišanje zaostanka za Barcelono lahko bilo usodno. Real Madrid je bil sicer v zadnjih tednih na gostovanjih zelo neprepričljiv, a četa Zinedina Zidana o porazih proti Tottenhamu in Gironi zagotovo ne razmišlja več.

Atletico pred svojimi navijači vsekakor ne bo brezglavo napadel, a bo za tri točke moral tvegati več kot smo od varovancev Simeoneja navajeni. Colchonerosi sicer v napadu ne blestijo, saj so zadnjič dva zadetka na eni tekmi dosegli 23. septembra, ko so z 2:0 ugnali Sevillo.