Leganes brez možnosti proti Barceloni

La liga 18. Nov 201717:54 > 18:05
Denis Doyle, Getty Images Sport

Barcelona tudi po 12. krogu La lige ostaja neporažena. Katalonci so v gosteh na krilih vse boljšega Luisa Suareza (dva zadetka) proti Leganesu slavili s 3:0.

Barcelona je povedla v 28. minuti, ko je Luis Suarez izkoristil neodločenost vratarja Leganesa po visoki podaji Paca Alcacerja. Urugvajec je v 60. minuti zadel tudi za 2:0. Akcijo sta začela Lionel Messi in Alcacer, Suarez pa se je odlično odzval po odbitem strelu.

Končni rezultat je ob koncu tekme postavil Paulinho, ki se je najbolje znašel v gneči v kazenskem prostoru domačih.

Svoje možnosti je imela tudi ekipa iz predmestja Madrida, vendar je vse njihove poizkuse ukrotil Marc-Andre ter-Stegen.

Naj še omenimo, da je Gerard Pique dobil peti letošnji rumeni karton, kar pomeni, da bo izpustil derbi prihodnjega kroga proti letos odlično Valencii.

Katalonci imajo po 12. krogu La lige na vrhu lestvice 34 točk, medtem ko je Leganes deveti s 17.