Messi ne gre nikamor, klavzula 700 milijonov!

La liga 25. Nov 201712:07 > 12:09
David Ramos, Getty Images

Po večmesečnih špekulacijah je Leo Messi z Barcelono podpisal novo pogodbo do leta 2021.

V podpis je upoštevana odkupna klavzula v višini 700 milijonov evrov, po koncu pogodbe pa bo Argentinec v dresu “Barce” igral polnih 17 let. Messi je v Barcelono leta 2000 prišel iz Newell’s Old Boys, ko mu je bilo le 13 let, od tedaj pa postal ikona kluba in po mnenju marsikoga najboljši nogometaš vseh časov.

V prvi ekipi je debitiral pri rosnih 16 letih na prijateljski tekmi s Portom, uradni “debut” pa je doživel na mestnem derbiju z Espanyolom, ko je imel 17 pomladi. Nedolgo zatem je dosegel tudi prvi gol proti
Albaceteju.

Z Messijem je “blaugrana” osvojila osem naslovov državnih prvakov, štiri naslove v Ligi prvakov, pet kraljevih pokalov in sedem superpokalov Španije. Skupno ima 30 naslovov – toliko jih ima v klub samo še Andres Iniesta.

Argentinec je petkrat osvojil “zlato žogo”, štiri nagrade “zlati čevelj” , skupno pa je zabil 523 golov na 602 tekmah in je najboljši strelec v zgodovini kluba.