Valencia do zmage proti Celti iz Viga

La liga 9. Dec 201722:43 > 22:45
Getty Image/David Ramos / Staff

Valencia je na zadnji sobotni tekmi španske la lige pred domačimi gledalci ugnala Celto iz Viga z 2:1.

Po prvem porazu v sezoni se je na zmagovite tirnice vrnila Valencia, ki je po porazu proti Getafeju danes premagala Celto iz Viga.

Spremljali smo lahko odlično srečanje s kar nekaj priložnostmi, proti koncu so imeli tudi gostje svoje priložnosti za zmago, a jih niso znali izkoristiti.

Po odličnem začetku, ko sta blestela predvsem oba vratarja, so domači v 28. minuti uspeli priti do vodstva, potem, ko je po podaji s kota Danija Pareja za vodstvo zadel Simone Zaza.

Po prejetem zadetku je bila Celta boljši nasprotnik, več so poizkušali, vendar jim do konca polčasa ni uspelo priti do izenačenja.

Jim je pa zato uspelo zadeti zgolj minuto po prihodu iz slačilnice, po strelu Maxija Gomeza se je žoga odbila do Iaga Aspasa, ki je odbitek pospravil v mrežo za 1:1.

Po zadetku se je vse skupaj malce umirilo, vendar se je videlo, da si obe ekipi želita priti do treh točk. V 81. minuti je v novo vodstvo uspelo priti netopirjem. Glavni sodnik je v gostujočem kazenskem prostoru hitro pokazal na enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Parejo.

Pritisk Celte za drugo izenačenje ni obrodil sadov. Valencia je tako prišla do 10. zmage v sezoni in za Barco s tekmo več zaostaja za dve točki.