Malaga prvič v tej sezoni do točk na gostovanju

La liga 10. Dec 201713:52 > 13:57
Getty Images/Sergio Camacho

Nogometaši Malage so na tekmi 14. kroga španske LaLige v gosteh z 2:0 ugnali Real Sociedad.

Prvi zadetek za goste je dosegel Borja Baston, ki je izkoristil enajstmetrovko. Prekršek v kazenskem prostoru gostiteljev je storil vratar Gerónimo Rulli.

Baston je imel v nadaljevanju tekme na voljo še eno enajstmetrovko, ki pa jo je Rulli ubranil. Na nesreči argentinskega vratarja se je žoga odbila do Urugvajca Choryja Castra, ki mu ni bilo težko postaviti končnega rezultata.

Malaga je z zmago proti Sociedadu osvojila prve letošnje točke v gosteh. Sociedad je znova ostal brez domače zmage proti Malagi, negativna serija se vleče že od leta 2013.

Nocojšnji gostje so z zmago znova pobegnili z repa lestvice. Malaga ima na svojem računu 11 točk, Sociedad pa je 19 točkami na devetem mestu.