Maradona: Real naj se reši Bala in pripelje Mbappeja

La liga 15. Dec 201711:16 > 11:22
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Legendarni argentinski nogometaš Diego Armando Maradona je španski AS pokomentiral trenutno situacijo v Real Madridu.

Diego Maradona je za španski časopis razmišljal predvsem o trenutni formi največjega evropskega kluba, ki je vsako sezono med glavnimi favoriti za lovorike v vseh tekmovanjih.

Tako Real kot Barcelona v tem trenutku nista na svojem najvišjem nivoju. Tudi PSG me zaenkrat še ni prepričal. Preveč so odvisni od Neymarja, Cavanija in Mbappeja. Prav mladi Francoz je zame prihodnost nogometa. Mislim, da bi lahko postal eden izmed najboljših. Real bi ga moral kupiti, ne razumem njihove poletne odločitve. Florentinu Perezu sem poleti dejal, da bi bil nakup Mbappeja sijajna poteza, a mi je predsednik Madridčanov odvrnil, da že imajo Cristiana,” je dejal Maradona.

Argentinec se je razgovoril tudi o posameznikih in njihovih nalogah v zasedbi kraljevega kluba: “Mislim, da bi morali prodati Garetha Bala. Tudi če zanj ne dobijo odškodnine, bi enostavno morali najti drugo rešitev. Po mojem mnenju morajo še naprej računati na Karima Benzemaja. Tak igralec je za vsako ekipo zelo pomemben. On lahko vedno doseže zadetek. Sem njegov oboževalec? Vsekakor,” je zaključil Maradona.

Po mnenju španskih medijev bi se lahko vsaj nekatere napovedi Maradone uresničile že v zimskem prestopnem roku.