Ko je Modrić v formi, Real melje vse pred seboj

La liga 22. Dec 201715:07 > 15:19
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Po sobotnem kosilu Vas na SK 1 čaka prvi letošnji prvenstveni El Clasico. Barcelona v Madrid prihaja z 11 točkami prednosti, Real pa bo zaigral na krilih nove zmage na svetovnem klubskem prvenstvu, kjer je ob Cristianu Ronaldu blestel tudi Luka Modrić.

Madridska Marca je hrvaškega vezista izpostavila kot enega ključnih v igri Reala. “Ko je Modrić pravi, inspiriran in luciden s svojo vizijo, Real postane parnik, ki melje vse pred seboj,” je med drugim zapisal David Medina. V Madridu morda bolj kot kdajkoli računajo na izdatno pomoč Luke Modrića, ki igra v odlični formi. Na svetovnem klubskem prvenstvu je bil izbran za najboljšega igralca turnirja.

Pripravljeni smo za odličen El Clasico. Želimo osvojiti vse mogoče trofeje. V ligi smo še ‘živi’ in dali bomo vse do sebe, da bi prišli do naslova,” je pred spopadom s Katalonci dejal Modrić. Barcelona ima ob tekmi več že 11 točk prednosti. Kraljevi klub bi se z zmago na El Clasicu in zaostali tekmi z Leganesom Barci lahko približal na zgolj pet točk …

Še veliko tekem se mora odigrati v ligi prvakov in kraljevem pokalu, znova si želimo slaviti v teh tekmovanjih. Moj karakter je takšen, vedno želim več, tudi, ko sem zadovoljen z doseženim,” je del svoje zmagovalne miselnosti razkril Modrić.

“Na velikih tekmah nas navijači vedno podprejo. Nadejam se, da bodo pripravili sijajno atmosfero in dali vse od sebe na tribunah, kot mi na igrišču,” je dodal Modrić, ki si podobno kot Cristiano Ronaldo, kariero želi skleniti na Santiagu Bernabeuu: “Ni veliko igralcem uspelo kopačke obesiti na klin v tej ekipi. Videli bomo, kaj se bo zgodilo, to je moja želja.” Modrića pogodba z belim baletom veže do leta 2020.