Pri Atleticu jasni: Lažje brez Griezmanna kot Simeoneja

La liga 29. Dec 201714:48 > 15:10
Manuel Queimadelos Alonso, Getty Images Sport

Izvršni direktor madridskega Atletica Gil Marin je znova poudaril izjemno vrednost Diega Simeoneja, ki zanj predstavlja klub, njegove vrednote in način igre, kar ne more trditi za nobenega igralca.

Dennis Doyle/Getty Images

Že dolgo se govori o odhodu Antoina Griezmanna. Poleti je bil blizu prestopa v Barcelono, zanimanje katalonskega kluba pa se ni zaustavilo niti, potem ko je Francoz podaljšal pogodbo.

“Ni odvisno od nas, ali bo ostal,” je dejal Gil Marin: “Lansko leto smo naredili več kot smo lahko, da bi ga zadržali. To bomo naredili znova. Možnost, da odide pred poletjem ne obstaja. Atletico ga ne želi prodati niti sedaj niti poleti. On je za nas zelo pomemben igralec. Načrt je, da skupaj rastemo naprej. Želim videti njega in Diega Costo skupaj na igrišču.

Zaradi vseh poskusov Barcelone, da pripelje Griezmanna, je Atletico nekaj časa napovedoval celo tožbo. “Naši odnosi z Barcelono so dobri, toda ko nekdo naredi nekaj, česar ne bi smel, se mi moramo braniti. Ne iščemo kazni za Barcelono, želimo le spoštovanje.”

Čeprav je Marin izpostavil, da bo klub naredil vse, da zadrži francoskega napadalca, je odkril, da v klub obstaja še nekdo pomembnejši. “Ni dvoma, da bi odhod Simeoneja pomenil vleiko večjo izgubo za Atletico, kot če bi odšel Griezmann. Simeone predstavlja klub, njegove vrednote, delo, način igre. On predstavlja nogometno ekipo, kar ne velja niti za enega igralca.”