Če se Katalonija odcepi, lahko Messi odide brezplačno

La liga 5. Jan 201813:42 > 13:44
Getty Images/Alex Caparros

Katalonci si na vse pretege prizadevajo odcepiti od Španije in postati neodvisni. Barcelona bi v tem primeru najverjetneje zaigrala v katalonski ligi, Lionel Messi pa bi po posebni klavzuli v novi pogodbi v tem primeru klub lahko zapustil kot prost igralec.

Getty Images

Lionel Messi je pred kratkim podpisal novo pogodbo z Barcelono do leta 2021, ki mu zagotavlja letni zaslužek v višini kar 50 milijonov evrov, morebitnim snubcem pa dal vedeti, da ga zanima le igranje za ponos Katalonije.

A argentinski zvezdnik bi vendarle lahko zapustil Barcelono. Kot poroča španski časnik El Mundo, ima Messi v novi pogodbi tudi klavzulo, ki mu omogoča, da bi v primeru igranja Barcelone v katalonski ligi postal prost igralec. Če bi si Katalonci torej uspeli izboriti neodvisnost in ne bi več nastopali v La ligi, Messi lahko zapusti klub brez odškodnine.

Ob tem je potrebno dodati, da to velja le za nastopanje v katalonski ligi, ne pa za angleško, francosko ali nemško prvenstvo.