Laurence Griffiths/Getty Images

12.01.2018 | 11:13

Navdušeni Alba: Messi je najboljši v zgodovini

FC Barcelona

Levi bočni branilec Barcelone Jordi Alba po obračun španskega kraljevega pokala proti Celti ni skrival navdušenja nad predstavo Lionela Messija.

Getta Image/ David Ramos

Barcelona je ekipo iz Viga odpravila s 5:0 in se s skupnim izidom 6:1 uvrstila v četrtfinale kraljevega pokala. Pri prvih treh zadetkih Kataloncev sta bila v glavnih vlogah ravno Jordi Alba in Lionel Messi. Argentinec se je po podajah levega bočnega branilca med strelce vpisal v 13. in 15. minuti, v 28. minuti pa sta zamenjala vlogi.

"Pravi luksuz je igrati z Messijem. On je neverjeten. Najboljši v zgodovini in danes je prepričljivo najboljši nogometaš na svetu. Uživam,ko igram z njim in nadejam se, da bo čim dlje ostal z nami," je soigralcu polaskal Alba, ki odlično sodeluje z Messijem. Od osmih letošnjih podaj Albe jih je bilo kar sedem namenjenih Argnetincu, medtem ko je Španec oba letošnja zadetka dosegel po podaji Messija.