Sanjska vrnitev Barcelone za nove tri točke

La liga 14. Jan 201822:18 > 22:27

Nogometaši Barcelone tudi po 19. krogih LaLige ne poznajo poraza. Na zanje izredno zahtevnem gostovanju v Sociedadu so po 34 minutah zaostajali z 0:2, a na koncu slavili s 4:2.

Gostitelji so povedli že v 11. minuti, ko je Xabi Prieto izigral obrambo Barce in v kazenski prostor gostov poslal krasen predložek, ki ga je v gol pretopil Willian Jose.

Barcelona bi lahko hitro izenačila, a je v 15. minuti Paulinho zapravil fantastično priložnost in z glavo sprožil čez vrata. Sledile so minute brez priložnosti, v 34. minuti pa je Juanmi z ogromno sreče ugnal Marca-Andreja ter Stegna in povišal na 2:0.

Gostje so se hitro pobrali in prednost prepolovili v 39. minuti, ko je Paulinho izkoristili krasno podajo Luisa Suareza.

Barcelona je v drugi polčas vstopila še bolj odločno in izenačila že v 50. minuti, ko je po podaji Lionela Messija zadel Suarez. Katalonci so do popolnega preobrata prišli v 71. minuti, ko se je izkazal Suarez. Za konec popolnega drugega polčasa je poskrbel še Messi, ki je v 85. minuti zadel za končnih 4:2.