Senzacija!! Leganes izločil Real Madrid iz pokala!

La liga 24. Jan 201823:23 > 23:26
Alex Caparros Getty Images Sport

Navijači madridskega Reala so na Santiagu Bernabeu doživeli nov šok. Real Madrid se je namreč v četrtfinalu moral posloviti od kraljevega pokala in sedaj praktično ostaja v borbi za samo še eno lovoriko,

Real Madrid je s prve tekme branil prednost 1:0 in imel celo prednost zadetka v gosteh, po zmagi med tednom s 7:1 nihče ni pričakoval velikega spodrsljaja Reala danes pred domačimi gledalci.

Zinedine Zidane se spet ni odločil za svojo najmočnejšo enajsterico, saj so izven kadra ostali Toni Kroos, Gareth Bale in Cristiano Ronaldo.

V prvem polčasu so bili gostje celo bolj konkretni v napadu, v 31. minuti so preko Javierja Erasa napovedali pravo vojno sredi Madrida belemu baletu, ki je očitno padel globoko v brezno iz katerega se bodo težko pobrali. Gostje so izničili prednost Reala iz prve tekme in na odmor odšli veliko bolj zadooljni.

Real pa se je na zelenico stadiona vrnil odločen, da hitro zadane in to jim je tudi uspelo preko Karima Benzemaja, že v drugi minuti nadaljevanja je izkoristil podajo Lucasa Vasqueza. Navijači so si lahko odahnili, gostje pa so kljub zaostanku vedeli, da bodo še prišli do svojih priložnosti in, da je za njih trenutni rezultat še kako ugoden.

Samo nekaj minut so navijači galaktikov lažje dihali, saj so zeleni v 55. minuti znova vodili Gabriel je premagal Kika Casillo.

Real je napadal iskal rešitve v sili, Zidane je menjal, vendar na koncu nič ni pomagalo do izenačenja. Še najbližje sta bila Benzema in Sergio Ramos, a se je obakrat odlično izkazal vratar gostov Nereo Champagne in svojo ekipo skupaj s svojimi soigralci popeljal v polfinale kraljevega pokala.

V polfinalu je že od včeraj dalje Sevilla. Danes je Valencia po enajstmetrovkah izločila Alaves. Jutri pa bo Barcelona pred domačimi gledalci lovila zaostanek z 1:0 proti Espanyolu.