Coutinho postal Portugalec in odprl mesto za Artura

La liga 13. Feb 201812:28 > 12:29
Alex Caparros, Getty Images

Brazilski vezist Philippe Coutinho je prejel portugalski potni list in bo v nadaljevanju kariere obravnavan kot igralec Evropske skupnosti.

To odpira klubu z Nou Campa odpira možnost, da poleti pripelje eno okrepitev izven meja EU, po zadnjih informacijah naj bi bil to Brazilec Artur, 21-letni vezist Gremia. Mediji v Španiji pišejo, da je ta prestop skoraj že potrjen in da bo Barca zanj odštela 25 milijonov evrov.

Naj spomnimo, pravila v La Ligi velijo, da ima lahko vsak klub največ tri igralce izven Evropske skupnosti. Po uspešno opravljeni “težavi” s Coutinhem, sta sedaj to v Barci le še Yerry Mina in Paulinho, saj je Luis Suarez že pred nekaj časa pridobil italijanski pasoš.

In kako je Coutinho sploh povezan s Portugalsko? Potni list je prejel na podlagi dejstva, da je že več kot tri leta poročen s portugalskim dekletom Aino.