Alex Caparros/Getty Images
Nogomet 14.02.2018 | 18:12

Kluivert: Kdo sem jaz, da bi zavrnil Real?

Mladi napadalec Ajaxa Justin Kluivert je z odlični igrami v letošnji sezoni že vzbudil zanimanje nekaterih največjih evropskih klubov.

Džastin Klajvert, Ajaks

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Sin nekdanjeda nizozemskega asa Patricka Kluiverta je že večkrat poudaril, da bi svojo kariero rad nadaljeval v Angliji, hkrati pa poudarja, da ne bi imel nič proti, če ga pot ponese v Španijo.

"Anglija me prvilači. Arsenal, Tottenham, Chelsea in Manchester United - vsi so odlični klubi. Lahko si predstavljam, da bi v prihodnjih letih zaigral v enem izmed omenjenih klubov," je dejal 18-letnik Justin Kluivert.

Njegov oče je v svoji izjemni karieri šest let igral tudi v dresu Barcelone, ki jo obožuje tudi sin, ampak...

Sport klub

"Kamorkoli bom odšel, vsi poznajo mojega očeta, ki mi velikokrat reče: "Pridi v Barcelono, jaz bom organiziral obisk na Camp Nouu." Zelo rad bi igral v Barceloni in ne v Real Madridu. Barcelona je v mojem srcu, ampak kdo sem jaz, da bi zavrnil Real?" je še dodal Kulivert.

Talentirani mladenič je v tej sezoni v nizozemskem državnem prvenstvu na 18 tekmah dosegel 6 zadetkov.

Poškodba Messija: Trenutek, ko je vsem zastal dih

Na derbiju kroga med Barco in Sevillo se je vse začelo po željah domačih in Lea Messija, ki je dosegel gol in pri prvem tudi asistiral. Potem pa je sledila žalostna 16. minuta, ko je obležal Messi in si poškodoval roko ter pozneje tudi zapustil igrišče.

Levante šokiral Real na Santiago Bernabeu

Nogometaši Levanteja so v 9. krogu La lige še poglobili krizo madridskega Reala, saj so na Santiago Bernabeu slavili z 2:1.

Šahtar iz Donecka je v 12. krogu ukrajinske lige trpel, a na koncu prišel do zmage proti Desni (1:0). Za veselje je v 88. minuti tekme poskrbel mladi Brazilec Maycon, ki je navdušil s krasnim prostim strelom. Šahtar z zmago ostaja vodilni na lestvici.

Navijač, ki je v sodnika vrgel kozarec, gre v zapor

Graško sodišče je končalo z obravnavo proti gledalcu, ki je avgusta na tekmi kvalifikacij evropske lige med Sturmom in ciprsko Larnako v sodnika vrgel kozarec za pivo. Kazen za incident? Trije meseci zapora.