Real dobil goleado v Sevilli

La liga 18. Feb 201822:39 > 22:49

Nogometaši madridskega Reala so na tekmi 24. kroga španske La Lige s 5:3 slavili na gostovanju pri Betisu. Z dvema goloma se je izkazal Marco Asensio.

Zadnji nedeljski obračun 24. kroga španskega državnega prvenstva so bolje začeli gostje, ki so z zadetkom Marca Asensia povedli že v 11. minuti. Hitro po zadetku Reala je postalo jasno, da bo tekma zelo napeta. Betis si je takoj priigral dve priložnosti za izenačenje, do gola pa prišel v 33. minuti, ko je zadel Aissa Mandi. Do konca polčasa so domačini z obilico sreče prišli celo do popolnega preobrata. V 37. minuti je lastno mrežo zatresel Nacho.

Obetal se je fantastičen drugi polčas, ki ni razočaral. Real, ki je v tej sezoni La Lige zapravil že občutno preveč točk, je hitro krenil v napad in izenačil že v 50. minuti, ko je podajo iz kota s pomočjo prečke v gol pretopil Sergio Ramos. Sledili sta dve priložnosti Garetha Bala, v 59. minuti pa so gostje znova povedli. Daniel Carvajal je podal v sredino, Asensio pa se je z dobro odmerjenim strelom še drugič vpisal med strelce. Galaktiki so le šest minut zatem povišali svojo prednost. Tokrat je podal Casemiro, v kazenskem prostoru Betisa pa se je izkazal Cristiano Ronaldo, ki je potrdil, da se vrača v odlično strelsko formo. Portugalec je na zadnjih šestih tekmah dosegel kar deset golov.

V nadaljevanju je Betis znova dvakrat zapretil, nato pa v 85. minuti preko Sergia Leona zmanjšal zaostanek. Obetala se je napeta končnica, a je domače navijače v drugi minuti sodnikovega dodatka utišal Karim Benzema, ki je le tri minute po vstopu v igro, zabil za končnih 5:3 za Real.

Madridčani, ki bodo že čez tri dni odigrali zaostalo tekmo z Leganesom, s 45 točkami ostajajo na 4. mestu, Betis pa kljub porazo ostaja