Real po preobratu do zmage nad Leganesom

La liga 21. Feb 201820:43 > 20:47
Dennis Doyle/Getty Images

V zaostali tekmi 16. kroga Lšpanske La Lige je bil Real Madrid v gosteh s 3:1 boljši od Leganesa.

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Domačin iz predmestja španske prestolnice je tekmo začel na najboljši način, gledalci so bili na nogah že v 6. minuti, ko je mrežo zatresel Unai Bustinza, ki je opravil z “odpadkom” po strelu Gabriela.

Ekipa Zinedinea Zidanea je odreagirala na najboljši možen način in že po petih minutah rezultat poravnala. Lucas je odlično sprejel žogo in jo z enostavnim udarcem poslal v mrežo. V 29. minuti je beli balet že vodil. Strelec gola: Casemiro.

Leganes bi lahko v 64. minuti izenačil, priložnost se je ponudila Claudiu Beauvueu, a je dobro posredoval Francisco Casilla.

Zmago Reala je v 90. minuti, z zadeto enajstmetrovko, potrdil kapetan Sergio Ramos. Pred tem je v kazenskem prostoru prekršek storil Diego Rico. Še en zanimiv podatek. Ramos je v drugem polčasu dobil rumeni karton, kar je že njegovo 163. opozorilo te barve odkar igra v ligi. Po tem statističnem podatku je rekorder,

Zidane je na tekmi počival Luko Modrića in Cristiana Ronalda. Real za prvouvrščeno Barcelono zaostaja 14 točk.