Celta proti Eibarju prekinila niz treh tekem brez zmage

La liga 24. Feb 201814:51 > 14:52
Getty Image

Nogometaši Celte so z zmago proti Eibarju tekmeca prehiteli na sedmem mestu lestvice La Lige. Celta je obračun 25. kroga španskega državnega prvenstva dobila z 2:0.

Celta je pred svojimi navijači prikazala boljšo predstavo in povsem zasluženo slavila. Nogometaši Eibarja so bili v napadu povsem brez ideje, pretili pa so predvsem po samostojnih akcijah.

Prvi polčas je minil brez večjih priložnostih na obeh straneh, v drugem delu pa smo na gol čakali le deset minuti. Po levi strani je prodrl Emre Mor, ki je podal v kazenski prostor, njegovo podajo pa je izkoristil Iago Aspas.

Vodilni zadetek je dal krila Eibarju, ki je hitro nanizal še nekaj priložnosti, za končnih 2:0 pa je v 79. minuti poskrbel Maximiliano Gomez.

Celta je v La Ligi prišla do prve zmage po dveh porazih in remiju in ostaja v boju za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja.