Sedem golov, hat-trick Griezmanna in slavje Atletica

La liga 25. Feb 201822:33 > 22:34
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

V zadnjem nedeljskem dvoboju La Lige je Atletico Madrid v Sevilli slavil s prepričljivih 5:2.

Na prvi gol so gledalci čakali pol ure, vse skupaj pa je bil le uvod v točo golov. Med strelce se je prvi vpisal Diego Costa, “colchonerosi” pa so že do polčasa (42. minuta) vodili z 2:0 – zadel je še Antoine Griezmann.

Francoz je hitro po odmoru zadel drugič, tokrat z bele točke v 51. minuti, medtem ko je bil zmagovalec v 65. zmagovalec dokončno odločen. Griezmann tokrat v vlogi podajalca, v polno pa je meril Koke.

V 81. minuti je Griezmann zaokrožil fantastičen večer in dosegel svoj prvi hat-trick po decembru 2014, vendar se tu goleada še ni končala.

Sevilla je v 85. minuti prek Pabla Sarabie znižala na 1:5, tri minute kasneje pa je v polno meril še Nolito. Andaluzijci bi lahko prišli še do tretjega gola, saj bi jim sodnik Juan Martinez moral v 90. minuti dosoditi enajstmetrovko, a je slovenskemu vratarju Janu Oblaku ob prekršku pogledal skozi prste.

Atletico z 58 točkami ostaja prvi zasledovalec Barcelone, imajo jih sedem manj, Sevilla pa je šesta z 39-timi. Naslednji konec tedna Oblak & druščina gostijo Leganes, Sevilla pa nastopa v Malagi.