Neymar kot vaba – Nike preko Brazilca do Reala?

La liga 13. Mar 201814:26 > 14:26
Aurelien Meunier/Getty Images

Ali je gigant med športnimi opremljevalci Nike na pragu velikega ulova? Po poročanju španskega časnika As, naj bi se Američani potegovali za podpis pogodbe z Real Madridom. Nike bo moral za kaj takega zagotovo pomagati pri prestopu Neymarja iz PSG-ja v špansko prestolnico.

Francoski PSG za Neymarja zahteva kar 400 milijonov evrov, kar je vsota, ki si je niti Real ne more privoščiti kar tako. A v sodelovanju s podjetjem Nike, bi bil tudi takšen posel izvedljiv.

Madridčani so sicer do leta 2020 vezani na nemško podjete Adidas, s katerim pa Real ne bo podaljšal pogodbe. Španci so namreč že dalj časa razočarani, ker od Adidasa na leto dobijo le 40 milijonov evrov. Barcelona na drugi strani na leto od Nika dobi kar 105 milijonov evrov.

Kar je v celotni zgodbi najbolj neobičajno, je dejstvo, da oba najpomembnejša posameznika največjih španskih klubov “varata” uradnega opremljevalca svojega delodajalca. Lionel Messi ima tako podpisano pogodbo z Adidasom, Cristiano Ronaldo pa že kar nekaj časa sodeluje z Nikom.

Španski As je danes kot prvi poročal o pariškem sestanku med vodilnimi možmi Reala in Neymarjevim očetom, beseda pa je tekla tudi o tem, kako bi lahko Nike pomagal pri prestopu.

As je prepričan, da pogodba Reala z Adidasom ne predstavlja težave, to pa potrjuje tudi predčasna prekinitev Chelseaja in Milana z nemškim podjetjem. Angleži so za kaj takega odšteli 45 milijonov evrov.

Neymarju bi se prestop v Real zelo izplačal

Pred kratkim je brazilski portal “UOL Esporte” objavil nekatere postavke njegove pogodbe z Nikom. Ena izmed njih natančno določuje koliko lahko Brazilec zasluži ob klubski plači, vse skupaj pa naj bi bilo celo odvisno od tega, za kateri klub Neymar igra (“boljši” klub, več denarja).

Klubi so v pogodbi razdeljeni v štiri različne kategorije (A, B, C in D), največ zaslužka pa seveda prinaša igranje za klub iz kategorije A. Med drugim bonusa v klubu iz kategorije D sploh ni.

Ob podpisu pogodbe, leta 2011, so bili v kategorijo A uvrščeni Chelsea, Milan, Manchester United, Arsenal, Juventus, Bayern, Inter, Barcelona in Real Madrid. V kategorijo B sodijo klubi, ki so v zadnji petih letih vsaj trikrat zaigrali v četrtfinalu lige prvakov, v kategoriji C so prvoligaši, v kategoriji D pa drugoligaši.

S prestopom v Real bi se Neymar torej vrnil v najbolje plačano kategorijo, to pa je vsekakor lahko dovolj velik razlog za nov mega prestop.