Nezaustavljivi Messi s hattrickom pokopal Leganes

La liga 7. Apr 201822:46 > 22:49
Alex Caparros Getty Images Sport

Nogometaši Barcelone so pred domačimi gledalci na krilih Lea Messija ugnali Leganes s 3:1 in Atletico Madridu zbežali na 12. točk prednosti.

Tekmo je zaznamoval odlični Lionel Messi, ki je s hattrickom Kataloncem priboril nove tri točke. Trenutno je pri 29. zadetkih, sedem več od Cristiana Ronalda in soigralca Luisa Suareza.

Prvi gol je dosegel v 27. minuti iz prostega strela, samo pet minut pozneje je zabil še enkrat, ko je izkoristil podajo Coutinha.

V drugem polčasu se je vse skupaj malce zaustavilo, Leganesu je celo uspelo zmanjšati zaostanek. V 68. minuti je zabil El Zhar.

Zmagovalca pa je dal tri minute pred koncem s hattrickom Messi, ki je unovčil po podaji Ousmane Dembeleja.

To je bila rekordna 38. tekma v LA Ligi brez poraza Barcelona, s čimer so postavili rekord španske lige.