Barca ugnala Valencio in podrla neverjeten rekord

La liga 14. Apr 201818:00 > 18:08
Getty Images/Alex Cappaross

Nogometaši Barcelone so na derbiju 32. kroga La Lige z 2:1 premagali Valencio, kar pomeni, da se lahko Katalonci počasi že pripravljajo na slavje v španskem državnem prvenstvu.

Barcelona si je po presenetljivem izpadu iz lige prvakov hitro opomogla in prišla do prigarane zmage proti Valencii, ki je na Camp Nouu prikazala odlično igro.

Gostitelje je v vodstvo popeljal Luis Suarez, ki je v 15. minuti izkoristil krasno podajo Philippa Coutinha,drugi gol za blaugrano pa je v 51. minuti dosegel Samuel Umtiti, kar je bil njegov prvi zadetek v letošnjem španskem državnem prvenstvu.

Valencia je proti vratom nasprotnika sprožila kar 18 strelov, najlepše priložnosti pa sta zapravila Rodrigo in Goncalo GuedesNetopirji so v 86. minuti prišli le do častnega zadetka, ko je enajstmetrovko zanesljivo izvedel Dani Parejo.

Barcelona ima po zmagi na svojem računu 82 točk, drugi Atletico pa 68. Valencia s 65 točkami ostaja tretja.

Katalonci nadaljujejo z izjemno serijo neporaženosti v domačem prvenstvu, ki zdaj traja že 39 tekem – to je nov rekord v La Ligi, ki ga je pred tem imel v lasti Real Sociedad (38 tekem brez poraza v sezoni 1979/1980).

Oglejte si lestvico in preostale rezultate v La Ligi.