Aitor Alcalde, Getty Images
Nogomet 17.04.2018 | 23:03

Aspas Barceloni zmago preprečil z roko

FC Barcelona

Nogomataši Celte in Barcelone so se v 33. krogu la lige razšli brez zmagovalca. Srečanje na Balaidosu se je končalo z izidom 2:2.

Octavio Passos/Getty Images

Trener Barcelone Ernesto Valverde je v Galiciji na igrišče poslal nekoliko spremenjeno zasedbo, ki je dvakrat povedla, a so se domači v obeh primerih vrnili, navijači Barce pa so na koncu trepetali celo za točko.

Kljub remiju ima katalonski ponos pet krogov pred koncem zalogo 12 točk prednosti in tekmo več kot drugouvrščeni Atletico Madrid, ki v četrtek gostuje pri Sociedadu.

Prvi gol na srečanju je dosegel Ousmane Dembele, ki je mrežo Celte načel v 36. minuti. Domači so izenačili še pred koncem prvega polčasa, ko je v 45. minuti zadel Jonny.

Gol za 1:2 Paca Alcacerja je bil malce sumljiv, saj ga je igralec Barce najverjetneje dosegel iz prepovedanega položaja, toda še večjo črno piko bo imel trenutek v 82. minuti, ko se je na listo strelcev vpisal Iago Aspas. Zgoraj je lepo vidno, da si je pri golu pomagal z roko.

Gol so domači dosegli z igralcem več, saj je bil pred tem v 71. minuti izključen Sergi RobertoLea Messija in soigralce v soboto čaka finale pokala proti Sevilli, zato so nekateri pomembni igralci danes pri Barci počivali.